![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6801194
*
nr 680 1194
Spegel
Förgylld, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 18:25:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 18:24:42
1
200 kr
3/2 19:07:11
2
150 kr
4/2 16:28:34
3
250 kr
4/2 22:00:22
1
300 kr
5/2 17:10:44
4
450 kr
5/2 21:57:00
5
400 kr
5/2 21:57:26
5
500 kr
6/2 17:10:34
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 680 1194
Spegel
Förgylld, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 18:24:42 | 1 | 200 kr |
3/2 19:07:11 | 2 | 150 kr |
4/2 16:28:34 | 3 | 250 kr |
4/2 22:00:22 | 1 | 300 kr |
5/2 17:10:44 | 4 | 450 kr |
5/2 21:57:00 | 5 | 400 kr |
5/2 21:57:26 | 5 | 500 kr |
6/2 17:10:34 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53